رد ستارگان و قلعه دزکقلعه دزک، قلعه‌ای است در روستایی به نام دزککه در استان چهارمحال و بختیاری و در فاصله ۳۲ کیلومتری شهرکرد، (مرکز استان چهارمحال و بختیاری) واقع است. این قلعه، افراد مهمی را که در امورات مملکتی نفوذ و قدرت زیادی داشتند در خود جای داده است از جمله وحید دستگردی وعلی اکبر دهخدا که پس از استبداد صغیر جهت کناره گیری از سیاست به این قلعه پناه برد و در قلعه دزک ساکن گردید.
این قلعه به دستور امیر مفخم بختیاری پسر امامقلی خان حاجی ایلخانی بنا شد. قلعه ی دزک در دوران حیات امیر مفخم به پسر بزرگ او، فتعلی خان سردار معظم واگذار شد. از جمله افراد معروفی که در این قلعه بدنیا آمدند.تیمسار تیمور بختیار است.
در این قلعه، کتابخانه‌ای از کتب امیر مفخم بختیاری وجود داشته‌است. علی اکبر دهخدا در هنگام جنگ جهانی که به چهارمحال و بختیاری گریخته بود، از این کتابخانه استفاده کرد و تألیف امثال و حکم و لغتنامه خود را با استفاده از منابع موجود در قلعه دزک، آغاز نمود.

Title رد ستارگان و قلعه دزک
Hit 3776
Location قلعه دزک ، چهارمحال و بختیاری
Camera Canon 60D
Lens Samyung
Lens Aperture 3.5
F 8
Exposure 30
ISO 200
Photography Techniques رد ستارگان ترکیب 174 عکس
Date of photography 20/12/1394


2 comments have been posted.

متشکرم جناب رحیمی همیشه این مکان برای اتفاق هایی که در دل خودش داره برام از اهمیت ویژه ای برخوردار هست و با این ثبت خواستم حسم رو بیان کنم
جناب ریاحی توضیحات خوبی در مورد مکان عکاسی و تاریخچه آن داده اید. نمای زیبایی را نیز عکاسی کرده اید. موفق باشید
Top