نقد و بررسی Olympus SP-720UZ


نقد و بررسی Olympus SP-720UZ   www.Digikala.com  
در ادامه ی دوربین های سطح Bridge المپوس، این شرکت مدلی میانه را با نام 720UZ معرفی کرده. همانطور که پیشتر هم گفته ایم، دوربین های Bridge همانند پلی بین دوربین های کامپکت و DSLR قرار می گیرند بدین صورت که بدنه ای DSLR مانند دارند ولی دوربین آن ها سنسور تصویر و دیگر تکنولوژی های دوربین های کامپکت قرار گرفته است. این دوربین ها عمدتا توانایی زوم بالایی را ارائه می کنند.
720UZ نیز دارای دستگیره ای کاملا بزرگ است و هرچند که از 820UZ کوچکتر می باشد ولی در دست خیلی خوب جای می گیرد. نخستین تفاوت بارز آن با 820UZ در توانایی زوم لنز آن است. در حالی که 820UZ توانایی زوم 40 برابر را دارد و جزو یکی از سوپرزوم ترین دوربین های این رده قرار می گیرد، 720UZ توانایی ارائه ی بزرگنمایی تا 26 برابر را ارائه می دهد. به هر صورت همین مقدار توانایی در زوم هم با توجه به قیمتی که این محصول دارد خیلی خوب است. لنز 820UZ در ضمن با کمینه ی فاصله ی کانونی 22 میلی متر عنوان یکی از وایدترین لنزهای موجود بر روی دوربین ها را هم به خود اختصاص می دهد و این در حالیست که لنز 720UZ کمینه ی فاصله ی کانونی 26 میلی متر را ارائه می دهد. به صورت منطقی این دوربین از لرزش گیر تصویر مکانیکی هم بهره می برد تا باعث کاهش اثر لرزش دست شما در عکسی که می گیرید بشود. از این که بگذریم، سنسور تصویر این دوربین دقیقا همانی است که در 820UZ به کار رفته. بنابراین از نظر کیفیت عکاسی باید از آن انتظارات مشابه داشته باشیم.720UZ هم توانایی ضبط ویدیویی 1080p HD را ارائه می دهد که این خیلی عالیست. 
در قسمت پشتی این دوربین هم نمایشگر 3 اینچی 460000 پیکسلی قرار گرفته که کیفیت خیلی خوبی را ارائه می دهد. برخلاف 820UZ که انرژی آن از طریق باتری های قلمی تامین می شود، این دوربین مجهز به باتری لیتیوم-یونی قابل شارژ می باشد. عکس ها و فیلم ها نیز بر روی کارت حافظه ی SD/SDHC/SDXC ذخیره می شوند.

ابعاد کوچک و وزن کم
لنز با توانایی زوم 26 برابر
توانایی فیلم برداری Full HD
نمایشگر 3 اینچی 460000 پیکسلی


No comments have been posted.

Top