درباره

عکاسی Photography


عکاسی در لغت به معنای فنّ عکاسی و عکس برداری است و همچنین به عمل و شغل عکّاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی  خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمهٔ یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است. عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ که در دو مرحله انجام می‌شود: نخست، بدست‌آوردن تصویر به وسیلهٔ دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی و دوم، ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی و پایدارکردن آن در این فرآیند، دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، باعث می‌شود الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور (نقره کلریدیا گیرنده) تأثیر گذارد و باعث ثبت تصاویر گردد. عکاسی دارای سه جنبهٔ علمی، صنعتی و هنری است؛ به‌عنوان یک پدیدهٔ علمی متولد شد، به‌شکل یک صنعت گسترش یافت و به عنوان هنر تثبیت شد.  عکاسی توسط یک فرد کشف و تکمیل نشده‌است، بلکه نتیجهٔ تلاش بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلف و اکتشافات و نوآوری‌های آنان در طول تاریخ است./ WikiPedia

 

عکاسی نجومی Astrophotography 


عکاسی نجومی به مجموعه علوم و تکنیک های عکاسی و ثبت تصاویر علمی و هنری از اجرام آسمانی گفته میشود. یک عکاس نجومی نورهای بسیار کم سو از ستارگان و اجرام کیهانی را با لنزها ، تلسکوپ ها و ابزار تصویر برداری خاص روی فیلم عکاسی یا صفحات دیجیتال یا دوربین های عکاسی دیجیتال جمع آوری و ثبت میکند. عکاسی نجومی دیجیتال ، امروزه با کاربرد نرم افزارهای ویرایش گر و پردازش گر تصاویر نجومی همچنین تولید انواع فیلترها و CCD های بسیار حساس ، متحول شده است. عکاسی نجومی میتواند نمایی از کهکشان یا ابر ستاره ای در اعماق کیهان و یا تصویری خیال انگیز از ماه سیارات و ستارگان آسمان در کنار بنا یا  طبیعت و مناظر زمینی باشد.

 

نگاره های آسمان شب Sky Pix


وبگاه نگاره های  آسمان شب محیطی برای به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم های آسمان در شب است .در این وبگاه کاربران میتوانند با عضویت رایگان عکس و فیلم با موضوع عکاسی نجومی ارسال کنند. عکسها را در معرض نقد دیگر اعضا  قرار دهند و در مباحث تخصصی عکاسی نجومی شرکت کنند. از مقالات و آخرین اخبار در زمینه عکاسی استفاده کنند ، با تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی نجومی آشنا شوند .

 

نگاره های آسمان شب وبگاه مستقلی بوده و هدفش ایجاد بستری مناسب برای فعالیت های عکاسی بر  مبنای عکاسی نجومی در ایران و جهان است.  نگاره های آسمان شب در تاریخ 20 مرداد ماه 1391 به صورت آزمایشی راه اندازی شده است. همه مطالب وارد شده یا ویرایش شده توسط اعضا جدید برای همسان بودن و رفع نواقص احتمالی  به سایت قبل از نمایش به تایید میرسد. مطالب و نظرات اعضا قدیمی یا پر کار نیاز به تایید ندارد و مستقیما وارد سایت میشود.


همکاری با ما


اگر تمایل به همکاری با این وبگاه  در زمینه های آموزشی یا به روز رسانی ، ارسال مقالات ، اخبار ، معرفی رصد گاه ها ، و ابزار عکاسی و  ارئه اخبار و اطلاعات  را دارید میتوانید از همین حالا با ما تماس بگیرید.  از قسمت تماس سایت یا بخش پانل کاربری اعضا میتوانید با ما تماس بگیرید. 


وبگاه نگاره های آسمان شب توسط موسسه آسمان پارس ParsSky.com  پشتیبانی میشود.

Top